DK
Soru Sahibi
21 Eylül 2017 11:31

Diz mr sonuclari

Merhaba Annemin diz agrilari nedeni ile cekilen mr sonuclarini yorumlarsaniz sevinirim simdiden tesekkurler Anterior capraz ligaman insersiyon lokalzasyonunda tibia anteriorunda t1 agirlikli serilerde hipo t2 agirlikli serilerde hiperintens sinyal degisiklikler mevcuttur ( avalsiyon injury) Medikal meniscus posterior boynuz normaldir medikal meniscus anterior boynuz anteriora dogru protruredir leteral meniscus anterior ve posterior hornu normaldir Periartikuler osteofitik dejaneratif degisiklikler mevcuttur Patellada t1 agirlikli serilerde hipo t2 agirlikli serilerde hiperintens osteokondromalaziye sekonder sinyal degisiklikler mevcuttur

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Ahmet İnanır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

Merhabalar Kübra hnm, Annenizde yasin ilerlemesi ile görülen değişiklikler mevcut . Muayene ile MR sonucu beraber bir tedavi sureci uygunolur.

21 Eylül 2017 15:24
DK
Soru Sahibi

Cok tesekkur ediyorum

22 Eylül 2017 19:59
Doç. Dr. Ahmet İnanır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

15 Ekim 2017 23:37