24 Kasım 2014 20:40

diz ağrıları

2013 kasım ayında bagırsak ve mide rahatsızlıgım oldu ishal olmaya başladım. endoskopi yaptırdım herhangi bişe cıkmadı.reflü ve gastrit cıktı. sonra ishallerim artık bu sürecte 12 kilo verdim. yeniden doktora gittim .yemek yemede herhangi bi sıkıntım yok cok yesemde ne kadar yersem yiyeyim kilo alamıom veriodum.çölyak hastalıgından şüphenildi. kan tahlilleri ve çölyak testleri normal cıktı. yinede bagırsaktan parcalar alınarak arastırıldı.çölyak ait bulgu yoktu. yaklasık 6 ay gecti bu sürecte kilo verdim ve yavas yavas diz agrılarım ortaya cıktı zayıf oldugum halde diz agrılarım oldu. özellikle bacakalarım zayıfladı bence.sonra dizlerimi fazla zorlamadım .arada agrı yapıodu . bende doktora gittim film cekti ve kan tahlilleri yaptı bişe cıkmadı kan tahlilleri ve romatizmal seyler normal cıktı. krem verdi yolladı .sonra yaz ayları oldu bende hafif hafif diz agrıları devam ediodu.doktora gittim bi kac egzersiz verdi yap dedi.elle muayne yaptı.kilolarımı geri almıstım. ishal ataklarım biraz düzeldi ama tamamen gecmedi.eskisi gibi kaslanamıodum. vucudum ne yapsam güçlenmio.proteini bol beslendim.yaz gecti.ama dizlerim hala agrı yapıodu cok normal düz tempo kosu yaparak top oynadım.yani en ufak bi zorlama yapmadım.ama dizlerim acayip bi agrı ortaya cıktı.hemen doktora gittim.2 adet diz filmi. 2 adet mr ve bir sürü kan testi yaptırdım. mr sonuclarımda dizlerimde sag ve solda 2-3 derece menisküs yırtıkları varmıs.yani düz normal bi koşuda başıma bunlar geldi .ilk günler ayakta zor duruodum .fizik tedaviye basladım. 15 gündür gidiyorum. göreceli olarak düzelme var. ayaktaki agrılarım gecti fakat fazla durdugumda agrı yapıo.su an 28 yasındayım önceden 20 km yol yürüsem hiç bişe olmuodu.187 boy 90 kilo biriyim ama yürümede zorlanıom25 oh d3 degerim 26 cıktı . cok kötü deil dedi doktor.b12 sınırda cıktı 5 tüp b12 vuruldum..genelde keraitinin düşük cıkıo alt sınırda yada altında oluyo .bildiğim kadarıyla kas metabolizmasıyla alakalı bişe

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ahmet Sümen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Çok geçmiş olsun. Takiplerinize devam edin bence, ek bir önerim yok maalesef.

26 Kasım 2014 19:07