AS
Soru Sahibi
12 Mart 2015 20:18

dismenorede agri kesici ilac kullanimi

Doktor hanim 11 yasindan beri adet gormekteyim ve 14 yasindan beri de dismenore tanisiyla her adet doneminde agri kesici kullaniyorum.Bir ara dogum kontrol hapi kullandigimda agrilarimda azalma olmustu fakat diger yan etkilerden dolayi hapi biraktim.Size sorum adet olur olmaz bir adet 550 mg Naproksen sodyum ve daha sonra 10-12 saat sonra agrim olmasa da 275 mg ictigimde ertesi gun ilac almama gerek bile olmuyor fakat agri tam basladiktan sonra ilac aldigimda agriyi kemedigi gibi bulanti ve ishal ile hastalaniyorum. Surekli bu sekilde her adet donemi bu ilaci kullanmamin saglik ve dogurganlik uzerine bir etkisi olur mu?Ilginize tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şenay Aycan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu ağrı kesiciler sağlık ve doğurganlık üzerine zararlı değil.Bu ilaçları adet olmadan 2-3 gün önce içerseniz daha da etkili oluyor ve hiç ağrı yaşamadan atlatırsınız .Adet olmadan 10 gün önce Bemiks isimli B vitamini, 3 gün önce de Dolorex kullabilirsiniz .Bu şekilde gayet rahat atlatırsınız.İyi akşamlar

12 Mart 2015 22:53