ay
Soru Sahibi
27 Kasım 2015 14:52

Dişlerimde diş tartarı var.

Merhaba, sol taraftaki dişlerimin tamamını diş taşı kaplamış durumda, yüzeyleri tırtıklı ve pürüzlü. artık dişin kendi halinden eser yok. Diş etime kadar yayılmış gibi duruyor, diş tartarından dolayı dişim oldugundan büyük duruyor. Dilim ile dokunduğumda çok hassaslar. Dişlerimin artık kurtarılamıycağı bariz ortada fakat sormak istediğim, bu tartarlı dişerim diş etinden nasıl ayrılıcak ve tartarlı dişler nasıl çekilicek, bunun için nasıl bir tedavi uygulanır ? Şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Serdar Kırlangıçoğlu
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Öncelikle dış tartarlarını bir dış hekimine temizletiniz. Sonra dişlerin durumuna bakılır.

27 Kasım 2015 18:24