cy
Soru Sahibi
20 Eylül 2015 11:57

Dışkılama duzensizligi

Hocam merhabalar ben 17 yasindayim sorum şu ; dışkı seklinde bozukluklar beni cok rahatsız ediyor mesela bazen parca parca oluyo bazen inek dışkısi gibi ne sulu ne normal oluyo bazen ishal durumu oluyo ama uzun sureli degil yani oyle olsam bilirdim degil mi hocam genelde ıkınma ihtiyacı duyuyorum hatta bazem yapacakmis gibi oluyorum ama yapamıyorum cidi kabizlik sorunum yok karnımda sislik var sabahlari azda olsa iniyor ama gun boyu devam ediyor midemde yanma,gaz sıkıntımda oluyo hatya sabah hafif karnimda huzursuzlukla uyaniyorum tuvalet ihtiyacimi giderince bu durum geciyo mukus problemimde var hocam ben cok korkuyorum aile hekimimize gittim oda bana ırritabl barsak sendromu olabilecegini soyledi uzun suredir bu şikayetler var ama onemsemiyordum internetten arastirinca korkmaya basladim bazi hastaliklardan biraz panik bi insanim acikcasi korkuyorum hocam sizce irrtibal barsak sendromu olabilirmi karin agrisi olunca kivrandiriyor ama bir gun sonra geciyo yani gun boyu devam ediyor cevabıniz icin cok tesekkur ederim .

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Merhaba, Yakinmalariniz Irtitabl Barsak Sendromu (IBS) na benziyor. Daha ayrıntı değerlendirme için bir Gastroenteroloji Uzmanından yardım isteyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

20 Eylül 2015 12:02
cy
Soru Sahibi

Cevabiniz icin tesekkurler hocam bir sorum daha var irritbal barsak sendromu olan bir insanin yakinmalari hafifte olsa devamli midir mesela benim dışkı sorunum genelde boyle surekli oluyo karnimin sisligide surekli ama karin agrimin siddetli zamanlari devamli degil .benim depresyon dönemlerimde olmustu ilac tedaviside gordum bunun icin acaba ondan sonra cikmis olma ihtimali nedir sanirsam bes sene kadar onceydi

20 Eylül 2015 12:22
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Yakınma şiddeti ve şıklığı değişkendir. Ruh haline göre de değişebilir.

20 Eylül 2015 12:34