ka
Soru Sahibi
12 Kasım 2013 23:29

Dışkıda kurt

Hocam ben dışkımda çok küçük kurt farkettim. Hocam Flagyl 500 mg isimli ilaç bu duruma iyi gelir mi? Bilgileriniz için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Dışkı muayenesi yaptırarak parazitin cinsini tayin ettirim.Belirttiğiniz ilaç dışkıda görünen parazitlere etkili değildir. Böyle bir olanağınız yok ise citrax ilacını eczaneden alıp 10 gün ara ile 2 defa kullanın.Hijyene dikkat edin.

13 Kasım 2013 10:09