TB
Soru Sahibi
8 Kasım 2015 15:47

Dişin Kararması

Merhaba Yeliz hanım. Yaklaşık olarak 10 yıl önce siyah dolgu yapılmış dişimin son 1 haftadır karardığını fark ettim. Herhangi bir ağrı yok, ve günde 3-4 kez fırçalıyorum. (Dişin konumu sol alt ve 20lik diş yanı.) Araştırdım biraz; ama herhangi bir bilgi edinemedim. Çürümelere de baktım; ama bu yönde bir kararma yoktu. Bilgi verirseniz ne yapmam gerektiği ile ilgili sevinirim. İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Yeliz Çulha
Diş Hekimi

Merhabalar, Amalgam dolgular oksit tabakası olşturduğu için dişlerde renklenme yapar.Fakat dolgunuzu 10 yıldır kullandığınıza göre dolgunuzda kırık oluşmuşta olabilir.O takdirde çürükte oluşmuştur.Dişhekiminize uğramanızda fayda var.

13 Kasım 2015 13:00