yt
Soru Sahibi
10 Şubat 2014 00:45

dişerimin rengi

Merhabalar hocam dişlerimin renginden çok rahatsızım sarımtırak bir rengi var düzenli olarak dişlerimi fırçalamama rağmen bir türü istediğim beyazlığa ulaşamıyorum ayrıca alt diş etlerimde çekilme var neredeyse diş köklerime kadar çekilmiş ön iki dişimin etleri buna bi çare söylerseniz çok sevinirim son bi sorum hocam dişlerimi beyazlatmak veya temizletmek istiyorum SGK kapsamına giriyormu ? saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Yıldız, Dişlerinin renklenme durumunu görmeden bir şey söylemek olanaksız. Çünkü gerçekten doğuştan mı sarıya yakın diş renginiz var yoksa iyi bir ağız hijyenine sahip olmadığınız için mi? Diş etlerinde de çekilme olduğuna göre ideale yakın fırçalama yapamıyorsunuz demektir. Bir dişhekimine görünürseniz bunlar netleşir. Diş beyazlatma SKG kapsamında değil. Ama detertraj dediğimiz diş temizletme bu kapsama girmektedir. İyi günler dileklerimle.... Mehmet Göksel

11 Şubat 2014 09:53