ys
Soru Sahibi
29 Ocak 2016 14:59

Diş yamukluğu

Merhaba doktor bey erkek arkadaşımın diş yapısı biraz farklı yani şöyle dişlerinin sağ taraf sanki daha aşagıda önden bakınca dişleri düz durmuyor sağdan sola doğru aşagı iniyor yamuk bi goruntu var bu neyle ilgili bir sorun ve çözümü ne şekildedir biraz bilgi verirseniz seviniriz..

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Dt. Serdar Sezen
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba, Bu asimetrinin birçok sebebi olabilir. Bahsettiginiz asimetrik durum büyük ihtimalle çene kemiginide içine alan bir durum. Dişlerin duzeltilmesiyle simetri sağlanması belli bir oranda mümkün ancak eğer kemiksel bir sarkma varsa , çözüme ulaşmak icin Ortodonti + operasyon gerekebilir. Bir ortodontisten yardim almanizda fayda var. saygılar.

29 Ocak 2016 23:53
ys
Soru Sahibi

Bu asimetrik diş tedavisinde ne tür bi operasyon oluyor dişlere yada kemikle alakaliysada nasil cozuluyor bu dis kaplama falanmi?

1 Şubat 2016 21:40
Uzm. Dr. Dt. Serdar Sezen
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba kaplama degil tabiki, öncelikle tellerle disler belli bi seviyeye getirilir daha sonra da çeneaameliyatı gerekebilir.

2 Şubat 2016 00:17