AG
Soru Sahibi
29 Mart 2014 10:31

DİŞ TAŞI

Merhaba Deniz bey; bir sorum olacaktı sizlere; düzenli olarak diş doktoru vasıtasıyla kontrollerimi gerçektelştiriyorum. Fakat gecen sene doktorum bana diş taşı temizlemek için szin kullandığınız macun diyeyım onu verdi ve bunu bulabilirsin temizlemek için dedi bende onu kullandım ve bir süre rahat ettim. Fakat şimdi onu nereden nasıl bulabileceğim konusunda bir fikrim yok. Mümkün ise bilgi verebilir misiniz ? Teşekkür ederim.

3 cevap
Cevaplar (3)
Dt. Deniz Kantar
Diş Hekimi

Merhaba bizim kullandigimiz pastalar leke cikarma ozellikleri oldugu icin duzenli kullanilmalari disleri cizebilir o yuzden 6 aydan bir distasi temizligi yaptirim ve normal dis macunu kullanmaniz daha iyi olacaktir

29 Mart 2014 13:26
AG
Soru Sahibi

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Peki Diş taşı' engelmemek adına önerebileceğiniz bir yöntem; bir diş macunu vb var mıdır acaba ?

31 Mart 2014 09:23
Dt. Deniz Kantar
Diş Hekimi

Distasi cok iyi bakilan agizlarda bile olusur duzenli dis ipi ve gargara kullanimi daha az olusmasini saglar ama yine de 6 ayda bir dis temizligi yapilmalidir. Dis macunundan cok yapilan mekanik temizlik yani fircalama daha onemli

1 Nisan 2014 11:04
AG
Soru Sahibi

Anladım, siz hangi hastaneye bağlı çalışmaktasınız ?

1 Nisan 2014 16:15
Dt. Deniz Kantar
Diş Hekimi

Ozel muayenehanem var

1 Nisan 2014 16:30