22 Mart 2015 09:21

Dis taşı temizligi sonrası kanama

Hocam esim cuma akşam dis tasi temizligi yaptırdı. İki sabahtir uyandgnda agzında kan pıhtısı kütlesi olusmuş halde uyanıyor ve yastıgı tamamen kan oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ne yapmalıyız? Tesekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Atiye Gökşen Arda Sütlüoğlu
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Merhaba gün içinde sürekli bir kanama durumu yok ise uzun diş fırçalama ve günde 2 kez gargara öneririm. 1 hafta sonra dişetlerinin mua. Sonucu hala şiş kanamalı bölgeler var ise dişeti tedavisi önerilebilir. Iyi pazarlar dilerim Dr. Gökşen

22 Mart 2015 14:09