YH
Soru Sahibi
17 Nisan 2014 21:29

Diş Taşı Sorunu

Merhaba hocam son zamanlarda diş taşı oluşmaya başladı.Eskiden pek düzenli olarak bakım yapmazdım.Şimdi hem düzenli olarak dişlerimi fırçalıyorum hemde ağız gargarası kullanıyorum.Bunlar diş taşı oluşumunu giderir mi?Yoksa diş hekimine temizletme yapmadan bu sorundan kurtulmam mümkün değil mi? Birde ağız gargarası ile ilgili sorum olacaktı.Listerine tarzı ağız gargaraları ağız içindeki yararlı bakterileri yok ettiği ve kullanılmaması gerektiği yönünde söylentiler var.Sizce ağız gargarası kullanmamalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Deniz Kantar
Diş Hekimi

Merhaba cok iyi bakilan agizlarda bile distasi olusur o yuzden distemizligi yaptirin. İyi bakim tas olusumunu engellemez azaltir sadece. Heraksam disipi kullanmaniz gargaradan daha etkilidir. Gargaralari kullanin arada ara verin bu sekilde herhangi bir zarari yoktur

18 Nisan 2014 20:23