S
Soru Sahibi
11 Eylül 2015 22:35

diş kökünün kalması

Merhaba efendim ben 3-4 gün önce salı günü diş hekimine gittim sağ üst sol alt azı dişlerimin etrafı kırılmıştı ve sadece kök vardı ilaç verdiler 1 hafta sonra gittim çektirdim dişin çekildiği yerde yarım veya 1 santim kadar boşluk oldu fakat sol alttakinde dilimle değil ama kürdanla dokunduğumda dişin kökünün kaldığını hissediyorum ve diş kökü olduğuna eminim bu çukur kapandıktan sonra bana sorun yaratırmı sağ üsttekindede aynı işlemi gördüm fakat gayet iyi ama sol altta biraz apse yaptı öneriniz nedir? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bir dişin çekim yerinde kök kaldığında şüphelenilirse, en ideal olan oradan bir film alıp kesin tanıyı koymaktır. Kök kaldığından şüphelendiğiniz yerin kürdan ile rahatsız edilmesi, oranın enfekte olmasına yeterlidir. Karşınıza çıkan tablonun nedeni orada kalmış olan kök parçası veya sizin o bölgesi kürdan ile karıştırmanız veya her ikisidir. Bu yüzden, önerim diş hekiminize başvurup tedavi almanızdır. Saygılarımla.,.

11 Eylül 2015 23:31