EB
Soru Sahibi
15 Mart 2012 16:30

Diş kırılması

Hocam merhabalar. benim ön dişlerle ilgili bir problemim var.öndeki iki dişten biri diğerinden fark edilecek kadar uzun sebebi yanındaki dişimde küçük bir kırılma oldu ve zamanla aşındı sanırım.Bunun için yapılan tedavi yöntemi nedir? şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba dişinizin kırılan kısmında madde kaybı azsa ışınlı dolgu yapılarak tamamlanabilir.Ancak madde kaybı çoksa ve kırık yüzeyi genişse zirkonyum porselen yapılarak diğer simetrik dişle şekil ve renk uyumu sağlanarak porselen kaplama yapılabilir.Geçmiş olsun.

16 Mart 2012 11:27