10 Haziran 2017 03:57

diş eti

dişlerimi fırcaladığım halde diş eti şişliğim bir.türlü inmiyor nedeni ne olabilir

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Mert Börü
Diş Hekimi

Merhaba sayın takipçim. Dişetinin şiş olma durumuna kanama da eşlik ediyorsa, gingivitis dediğimiz dişeti iltihabı olabilir. Detertraj dediğimiz, diştaşı temizliği yapılmalıdır. Şayet kanama eşlik etmiyorsa dişetinin iyi huylu büyümesi olabilir. Özellikle ağızdan nefes alan hastalarda gözlemlenir. Siz her koşulda mutlaka bir dişhekimine gitmelisiniz.

10 Haziran 2017 05:39