EK
Soru Sahibi
20 Temmuz 2015 19:31

Dış dolguşu yapiasinda bişey olurmu

İyi günler 5 yaşımda bi çocuğum var 8 dışı çürük kanal tedavisi yapılması gerekiyormus ilerde yaptırırsak dış çıkmasında veya bi başka sorun olurmu

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Serpil Hazar
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba, Çocuğunuzun ağzında çürük diş bulunması genel sağlığı açısından doğru olmaz . Tedavi edilmediği takdirde çürük ilerler ve dişi çektirmek zorunda kalırsınız .Süt dişleri daimi dişler için doğal yer tutuculardır . Erken çekilen süt dişinin yeri kapanır ve daimi diş çıkacak yer bulamaz . Diş lerin çapraşık olmasının bir nedeni erken süt dişi kayıplarıdır . Erken kaybedilen dişlerin yerine ,daimi dişin sürme dönemine kadr kullanılacak yer tutucular yapılabilir . Sözün özü süt dişlerinin çürüklerini de tedavi ettirmemiz gerekir . Geçmiş olsun .

23 Temmuz 2015 15:11