kg
Soru Sahibi
4 Kasım 2015 02:15

diş çürüğü ve şidetli ağrı

3yaındaki oğlum 3gündür diş ağrısı ile ağlayarak uyanıyor i.d. çocuk acile gittik antibiyotik verdi aumendin es600 kullanıyoruz diş filmi çekildi antibiyotiği 7gün kullandıktan saonra çekim dediler tek çare çekimmi acaba son safhayamı geldik 2abisinde çürük yaşamadığımız için çok korkuyorum son çare çekimmi hocam cvp için teşekkürler iyi çalışmalar

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Antibiyotiğiniz 3 yaşındaki bir çocuk için biraz yüksek dozlu olduğunu düşünüyorum. Dişinizin ağrısı yalnızca antibiyotik kullanılarak geçmeyebilir. iltihabi bir durumdan şüphelendikleri için bunu vermişler sanırım. Dişin üzerinin açılması (iltihabın diş yolu ile boşalması için) ve bunun ile birlikte antibiyotik tedavisi daha uygun bir yoldur. Çocuğunuzun hangi dişinin ağrıdığı konusunda bir bilgi yok. Ancak, çocuğunuz en erken 7 yaşından itibaren süt dişi değiştirecektir. Unutmayınız. Çekilen dişin yerine uzun zaman diş çıkmayacaktır. Bilginiz olsun isterim. Önerim, bir çocuk diş hekimine başvurmanız yönünde olacaktır. Saygılarımla...

4 Kasım 2015 12:36
kg
Soru Sahibi

Hocam sağ üst sondan2ci azı diş h.ü.diş hekimliği çocuk bölümü filme bakım çekim dedi. Antibiyotikten sonra ağrısı geçti rahatladı tek çare çekimmi dolgu falan olamaz safayamı geldik acaba , 7yaşına kadar 4yıl var çekilen yer boş kalacak yemesini etkileyecekmi acaba birde kalıcı dişi çarpık gelir diye duydum ne dersiniz hocam çektirmesek sabah akşam fırçalasak acaba tekrar ağrırmı diş ağrısı şimdilik geçti cvp için tşkler çalışmalarınızda başarılar dileğiyle

4 Kasım 2015 17:21
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Üniversitede değerlendirilip karar verilmiş. Tedaviye uyup uymamak size aittir. Saygılarımla...

4 Kasım 2015 21:10