şö
Soru Sahibi
10 Ekim 2017 20:49

diş ağrısı

İyi günler hocam.20 yaşındayım. Geçtiğimiz aylarda sol orta tarafta Yanyana iki dişime kanal tedavisi yapıldı. Yaklaşık 2 ay geçti ve dişime dokunduğum zaman sızlama oluyor. Aynı zamanda kanal tedavili bu iki dişimin olduğu yerde diş etime baskı uygulayınca sızlama oluyor. Bu şikayetlerim üzerine diş hekimine başvurdum. Çene röntgeni çekildim. Ve bir sorun olmadığını kanal tedavisinin düzgün yapıldığını çok az iltihaplanma gözüktüğünü onun da çok önemli olmadığını belirtti. Benim isteğim üzerine düşük dozda antibiyotik ve ağrı kesici verdi. İlaçları kullandım ağrım geçmedi. Tekrar diş hekimine gittim. Dişlerimde bir sıkıntı olmadığını tekrar belirtti. Ama dişime hafiften vurunca sızlama hissediyorum ve dişimin içine iğne batırsam rahatlayacakmışım gibi geliyor. Sizce bu sorun ne olabilir? Ve ne yapmalıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Semih Demircioğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Bu durumda antibiyotik recetevederiz. Soz onu da kullanmışşınız. Beklemek en guzeli hic birsry yapmadan bekleyon

14 Ekim 2017 07:57