DH
Soru Sahibi
11 Kasım 2016 19:27

Dilde gecmeyen sivilce gibi kabarciklar

Dilde gecmeyen sivilce Sayin hocam dilimin arka yanlarinrda sivilce cikti dilimin sag tarfida komple cizik cizik bazen aci veriyor ust damakta beyazlama var disciye kbb doktoruna gittim onemli bisey degil dediler gargara verdiler ama 20 gundur gecmedi kotu kanser gibi bisey olsa bakarak anlarlarmiydi yada suphelenirlermiydi zaten panik atak hastasiyim ben mi telas yapiyorum internetten bakinca dil kanserinin tum belirtileri var sanki bosuna mi korkuyorum kotu bisey olsa kanser gibi anlarlardi deme yardimci olurmusunuz ne yapmam gerekir

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Emre Eti
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

İyi günler dilerim Selin Hanım. Öncelikle şunu söyleyeyim, rahatsızlığınız ne olursa olsun, internette araştırma yaptığınızda muhakkak bir kanser türüne yakalanmış olduğunuzu düşünebilirsiniz. Başlangıç olarak en doğrusunu yapıp, uzman hekimlere muayene olmuşsunuz. İnterneti unutun. Meslektaşlarımın gözden kaçırabileceği bir şey olmadığını düşünüp, asidik içeceklerden kaçınmanızı, sıkça su ile ağzınızı çalkalamanızı ve dilinizi de fırçalamanızı öneririm. Bahsettiğiniz çıkıntılar, esasen dilde simetrik olarak bulunan tat almaya yarayan papillalardır. Ağız kuruluğunda, asidik ortamın artmasında , papillalar daha hissedilebilir duruma gelirler. Tavsiye ettiklerimi uygulayıp, doktorunuza kontrole gitmeyi aksatmayın. Beni de sonrasında bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden geçmiş olsun.

14 Kasım 2016 14:01