SE
Soru Sahibi
28 Şubat 2015 18:44

Dil altı aşı tedavisine yanıt alamadık cilt altın da başarı şansımız var mı

Hocam oğlum 7 yaşında 137 cm 3 yıldır allerjik astımve allejik rinit. 18 aydır ev tozu dil altı aşı tedavisi görüyoruz.Bunun yanında polen ve çimen allejilerimizde gelişti.Şimdi doktorumuz tedavide yeterli yanıtı almadığımız için aşıyı kestirdi.1 ay ara verin deri altı aşı başlayalım dedi.Peki dil altında bile min.doz( 4 damla) üzerine çıkamamışken deri altında başarılı olabilir miyiz ?Bize bir yol gösterirseniz çok seviniriz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Demet Hafızoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Merhabalar, sorununuz ve sorunuz hastaya has klinik durumu ve yanıtı karşılıklı değerlendirilerek karar verilmesi, plan yapılması uygun olacak bir tablo gibi görünüyor. Oğlunuzun yaşı küçük ve immünoterapi başlandığına göre ilaçlara yanıt iyi olmamış gibi?? Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Allerji Bölümüne başvurmanızı öneririm.

6 Mart 2015 07:29