KK
Soru Sahibi
19 Şubat 2014 12:08

dheas 530

Hocam merhaba ben 27 yaşında evli bir çocuk annesiyim benim yillardir gecmek bilmeyen kist seklinde sivilcelerim vardi 1yil 40mg roaccutane kullanmama ragmen hic gecmedi az da tuylenmem var hormon testi yaptirdim ve dheas 530 cikti endokrine göründum butun tetkikler yapilip temiz cikti sivilcelerimden sikayetci oldugumdan 6ay kullamam icin 100mg aldacton ve yasmin verdi aknelerim % 90 gecti tuylenmem azalmadi 6ay sonra kontrole gittim ve tetkik yapildi ultrason cekildi dheas 528 ve ultrasonda 2 3 cm büyüklüğünde kist tespit edildi pcos dedi ve 6ay kullanmam icin 1000mg yarim sabah akşam glifor ve diana 35 verdi ama bugune kadar hic adet düzensizliği m olmadiBENIM SORUMtedavi olmama ragmen bu deger neden dusmuyor onemli bir sıkıntı cikarirmi kesinlikle tedavi edilmesi gerekiyor mu ve bu son verilen ilaclardan sonra tekrar cikarmi yada normale donmesi icin neye baktirmam gerekiyor Tskler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeynel Beyhan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Sayın Kadriye Hanım, Sizin tablonuz PCOS a uyuyor,verilen tedavide doğru.DHEASO4 değerinin yüksekliği PCOS de de olur.Ama yinede Adrenal hastalıklar yönünden de bir ayrıntılı endokrin muayene ve tetkik olun.Saygılar

21 Şubat 2014 08:43