AA
Soru Sahibi
23 Ekim 2014 19:51

derideckizariklik ve şişlik

banu hanım iyi akşamlar merhaba benim daha önce ayak bileğimde hafif kızarık eşi çıkmıştı katliama jerry doktora gittim acıtasyon çekildi birşey çıkmadı o da bana cildiye uzmanına gönder cildiye uzmanından kan tahlili yaptı birşey çıkmadı amoklavin 1000 w apranax 5 miligram ilacı verdi 2 3 gün kurandan sonra bu geçti ama bu seferde diz kapağımın altındaben üstünde hafif kızarık işi başladı buz uyguladım zaman şişlik geçiyor kızarıklık geçiyor ama bu benin merdivenlerden çıkarken ve ayakta yürürken ayaklarımı daha önce kullandığın bu amoklavin 1000 w apranax 5 miligramlık kullansam olurmu bende birde kalp damar cer oyunda ben o getireceğiz diye konu oldu ama doktorun bunla alakalı değildir dedi ben ne yapmalıyım amoklavin 1000miligram ve apranax 5 miligram mı kullansam olurmukullanırsan geçer mi bu bir enfeksiyostalığımine yapmalıyım saygılar başarılar dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)

Ahmet Bey, Yazdıklarınızı anlayıp yorumlamak pek kolay değil. Şunu söyleyebilirim: a) tekrarlayan bir enfeksiyon olabilir, bunun nedeni çoğu zaman ayak parmak aralarındaki çatlaklardan mikrop girmesidir. sürekli antibiyotik kullanmak zorunda kalmamanız için önce böyle bir durum varsa bunun tedavisi gerekir. b) Bizim "eritema nodosum" dediğimiz bir başka durum olabilir ki, onun tedavisi antibiyotik değildir. Bence bir kez daha bulunduğunuz ilde cildiye hekimine görünmeniz doğru olacaktır.

23 Ekim 2014 23:09