ŞS
Soru Sahibi
15 Şubat 2016 19:00

deri altı şişliği

Sayın hocam merhaba. Ben 15 yaşındayım. 4 yıl önce bir trafik kazası geçirdim ve vücudumun çeşitli bölgelerinde cam kesikleri oluştu. Bu kesiklere bağlı olarak beyin kanaması geçirdim ve yaklasik 2 hafta önce başımda cam kesiklerinin olduğu bölgede şişlik oluştu. Beyin cerrahiye gittim. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra beyinle alakalı olmadığını deri altında oluşan bir sorun olacağı söylendi ve plastik cerrahiye gitmem istendi. Kafamı karıştıran bir kaç soru var. Öncelikle bir operasyon geçirmem gerekirse saçlarım tıraş edilir mi? Bu şişlik hakkinda lütfen beni bilgilendirir misiniz ve vücudumun diğer bölümlerindeki lekelerden kurtulmak için yapilacak operasyon yaşı kaçtır? Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Çok Çok Çok teşekkür ederim. Saygılar...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hüseyin Borman
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Operasyon için yaşınız uygun. Saçlı deride cam v.s gibi yabancı bir cisime karşı doku reaksiyonu olabilir. Saçların kazıtılması gerekmez.

19 Şubat 2016 13:57