US
Soru Sahibi
12 Ekim 2016 14:55

Deniz hanima!

Mrb. Deniz hanım, Benim 11 yaşların da 5 sinifa giden oğlum var. Bizim sorunumuz altına kaka kaçırma, ödev yapmama, öğretmenini dinlememe takmama, çok hareketli ukala sözümü dinlemiyor büyük lerine karşi saygisiz ve terbiyesiz davranma istemediği olmayinca bağırarak kendini ordan oraya atmalar ,seslendiğimde yakınımda da olsa duymuyor yaşından küçük davranişlar,,,, Okulda çok büyük sorun oluyor ve benim götürmediğim psikiyatri kalmadı 3 buçuk sene ritalin kullandìm ve builacin tedavi ediciligininda olmadigini biliyorum sadece aliskalik kazandirirmiş ama dahada kötü oldu Şimdi tekrar uzmana başvurmam gerekiyor ve burda oğluma ritalini veya conserta yi verip yolluyorlar bi inceleme ve test etmedenbizim anlattiğimizla tani koyuyorlar benim düşüncem norolojik olabilirmi siz bu duruma ne dersiniz Şimdiden çok teşekkürler Yer sakarya

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Deniz Tirit Karaca
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

dikkat eksikliği hiperaktivite ile birlikte davranış sorunlarınızda var. tedavi olmazsanız sorunlarınız her geçen gün daha fazla artar. çocuk psikiyatri uzmanından psikoterapi desteği de alabilirsiniz. ritalin DEHB tedavisinde kullanılan ilaçlardan biridir. davranım bozukluğu kaka kaçırma ve benzeri ek sorunlar olduğunda yeterli olmayabilir. tedavisinin ona göre düzenlenmesi gerekir. hastane ortamında çok kısa süre ayrılmak zorunda olunduğu için tedaviniz tam düzenlenememiş olabilir. anlattığınız sorunlar nörolojik değil çocuk psikyatrsi desteği ile çözülebilir. Daha uzun süre zaman ayrılabilen bir klinikte değerlendirilip tedaviniz planlanabilir.

2 Kasım 2016 22:32