ÖM
Soru Sahibi
17 Şubat 2012 10:34

denge kaybı,konuşma bozukluğu,hipertansiyon hastası

Hocam, aile hekimiyim babam HT hastası; bir buçuk yıl önce ani tansiyon yükselmesi yaşayan babamda konuşma bozukluğu,dende kaybı (adımlarını dengesiz atma )gelişti.coveram 10/5 mg kullanıyor .çekilen mr' larda vertebrobaziller yetmezlik tanısı konuyor.sizce babama başka hangi tedavi vermemiz gerekir .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nazire Afşar
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Gecmis olsun Babanızın tüm vaskuler risklerinin ayrıntılı araştırılması ve her biri için uygun tedavi başlanması doğru olur. Özellikle antiagregan tedaviyi aksatmamalı ve tansiyon, seker, kolesterol gibi risklere yönelik tedavilerini düzenli almalı ve bir noroloji uzmanı takibinde olması uygun görünüyor. Selamlar

11 Mart 2012 14:37