SD
Soru Sahibi
20 Temmuz 2017 03:31

Corona lyme

Merhaba benim 1.5 yasinda terrierim var corona ve lyme asilarini vurdurmadim kimi veteriner vurdurma gereksiz yan etkileri cok dediler kimileri vurdur dediler sizce ne yapmaliyim

1 cevap
Cevaplar (1)

Asilar kopekleri bir cok hastaliktan korurlar, veteriner hekimler bu asilari bulundugunuz cografyada bulunan ve cok gorulen hastaliklari bilir ve ona gore asilari tercih eder. Benim tavsiyem yavru kopeklere tum asilarin yapilmasi ve en azindan bir kerede olsa hastaligi vucuda gostermekte fayda oldugunu dusunuyorum. Sonraki yillarda belki dediginiz asilar yapilmayabilir fakat onuda veteriner hekiminiz belirler! Gereksiz vurdurma diyenler veteriner hekimmi? Bu konuyla bilgileri ne? Asilarin yan etkileri tabiki vardir, ama inaninki o dediginiz hastaliklarla karsi karsiya gelmesinden cok daha az etikilidir.

1 Ağustos 2017 10:27