ks
Soru Sahibi
26 Eylül 2013 18:07

concor

Merhaba İbrahim Bey; ekg çekimleri ve guatr-troid tahlillerinde kalpte bir sıkıntı çıkmamasına rağmen çarpıntım oluyordu. İş hayatımda özellikle son bir aydır sıkıntılarım vardı ve gergindim. Kardiyoloji uzmanı doktor concor 5 mg verdi. 2-3 gündür eskisine nazaran daha iyiyim. Concor bu çarpıntıları tamamen engellermi azalmasına mı sebep olur? Akut çözümmü yani ağrı kesici gibi etkisi olan mı yoksa antibiyotikler gibi uzun vadede etki eden bir ilaç mı? Geceleri çarpıntım olacak diye çok kaygılanıyorum... saygılar... 26/09/2013

1 cevap
Cevaplar (1)

Çarpıntınıza ilişkin dökümante edilen herhangi bir rm problemi varsa, tespid edilen problemin niteliğine göre değişmekle birlikte elektrofizyolojik çalışma ve ablasyon tedavisi çoğu zaman ilaç tedavilerine oranla daha başarılı ve tedavi edici=küratif sonuçlar verir.Yani soruna daha kökten yaklaşaılan bir tedavidir.Ama EPS gerekip gerekmediğine sizin şikayetlerinizin yoğunluğu ve tespid edilen elektrokardiyografik bulgular karar verdirici olduğundan bu konuda deneyimli bir uzmana da danışın derim. geçmişler olsun

26 Eylül 2013 21:18