YN
Soru Sahibi
15 Aralık 2017 23:24

Çocukta idrar

Selamlar hocam benim 6 yaşında çocuğum şikayeti sadece akşamlar annesi bezliyor ultrasyon çektirdik sonuç sol böbrekte renal pelvis kalınlığı AP 16mm dir.Grade 1 hidronefroz mevcuttur.hafif derece up darlık mevcuttur.hocam diğer kan idrar ve idrar kültürü hepsi temiz hocam sizce sıkıntılı bir durum mu ameliyatlık durumu varmı? Saygılar

5 cevap
Cevaplar (5)

İdrar kaçırma ve darlık farklı durumlar olabilir. Bu yaşta geceleri idrar kaçırma psikolojiktir genelde ve 6 yaşından itibaren tedavi gerekir. Darlık için ne kadar ciddi olduğu önemli. Her darlık ameliyat edilmez. Film görmeden yorum yapamam. Geçmiş olsun.

16 Aralık 2017 10:28
YN
Soru Sahibi

Teşekkürler

16 Aralık 2017 18:54

Rica ederim geçmiş olsun

18 Aralık 2017 08:48
YN
Soru Sahibi

Hocam iyi günler sonucu değerlendirirmisiniz ameliyatlik durum varmı

3 Mart 2024 11:07

Hangi sonucu?

5 Mart 2024 15:19
YN
Soru Sahibi

Böbrek sindikrafi sonucu sol böbrek renal parankim kalınlığı 13 mm denildi up darlık hocam çocuğumda Normal sınırlarda sağ böbrek.normal düzeyde konsantrasyon ve ekskresyon fonksiyonu gösteren ekskresyon fazı sırasında atılımı 15 dk.da yapılan iv duretik enjeksiyonu sonrası hızlanan ve dinamik çalışma bitiminde beklenen düzeyde atılım gösteren pelvik idrar stazlari ile uyumlu artmış aktivide akümülasyonkarı izlenensol böbrek (Nonobstrüktif dilatasyon)

6 Mart 2024 11:31

Kısmi darlık gibi tarif etmiş muayene eden doktor filmi görmeli ona göre tedavi kararını vermeli. Geçmiş olsun.

11 Mart 2024 09:55
YN
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam

26 Mart 2024 09:31

.

3 Mayıs 2024 14:42