bs
Soru Sahibi
16 Mayıs 2015 21:25

çocuklarim icin ne yapmaliyim

Mrhb hocam biri 6 biri 3.5 yaşında iki kızım var hocam biz iyi bir anne baba olamadik galiba esim ve ben ailesel sebeplerden dolayi cok yipandik ve cocuklarimiza hic sabrimiz kalmamis 6 yasindaki kizim 1.sinifa basladi okuldada ayni problemler yasiyoruz hocam suan dusundugumde hic onun bir cocuk oldugunu dusunmeden heryaptigina kizip hatta vurarak karsilik verdigimiz icin umursamaz bir cocuk oldu inatci sinirli cevrede de sanirim biraz dislaniyor hatta bir keesinde kendisi icin bn kötüyüm dediğini duydum kardeşine bütün bunlardan kendimi ve eşimi sorumlu tutuyorum hocam ne yapmam gerekir lütfen bana yardimci olun tesekkur ederim saygilarimla

1 cevap
Cevaplar (1)

Verdiğiniz tepkilerin çocuklarınızın davranışlarını şekillendirdiği doğrudur. Hatta sizin ve kocanızın neden bu kadar tahammülsüz olduğunuzun cevabı da sizlerin anne babalarınızın tutumlarında gizlidir. Dolayısıyla bu kaçınılmaz oluşumun kuşaktan kuşağa aktarılmasını istemiyorsanız aile danışmanlığı almanızda ve çocuğunuz için oyun terapisi almanızı öneririm. Ancak olumlu tarafı çocuklar ailedeki olumlu değişimlere çok çabuk karşılık verir ve mutlu olurlar. Saygılarımla

16 Mayıs 2015 21:34