ÇT
Soru Sahibi
25 Şubat 2016 10:08

çocuk sahibi olmak istiyorum

Merhaba doktor hanım ben 27 yaşında 4 buçuk aylık evli bir bayanım.aynı zamanda iktiyozis hastasıyım.bu yüzden 1 yıl 8 ay kadar neotigason kapsül kullandım.geçtiğimiz kasım ayında kullanmayı bıraktım.bu ilaçtan dolayı doğum için üç sene beklemem gerekiyor.bir yandan da polikistik overim var ve kiloluyum biraz.kadın doğum doktorum çocuk için çok beklememem gerektiğini kısırlık yapabileceğini söyledi.çok çaresiz hissediyorum.eşim de ben de bir an önce bebek sahibi olmak istiyoruz.size sormak istediğim şey o ilacın olumsuz etkilerini vücudumdan daha kısa sürede temizlemenin bir yolu yada tedavi yöntemi var mıdır?örneğin kan değişimi gibi bir şeyler çare olur mu?cevap verirseniz bir şeyler önerirseniz çok mutlu olurum.şimdiden teşekkür ederim.sevgilerimle..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Burcu Aydın Boyama
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhabalar.Bence bu ılacı tam bılmıyorum ama bu kadar beklemek gereksız sanırım.Saygılarımla

17 Nisan 2016 14:00