sk
Soru Sahibi
25 Kasım 2016 08:44

çocuk gülmesi

Hocam merhaba. Sezeryan ile 8 Eylül tarihinde 2,640 gr ağırlığında bir bebeğimiz oldu. Bebek doğduktan sonra 8 gün kadar emmedi. Mama verdik. Bu sırada bebek sarılık geçirdi. Yapılan ölçümlerde sarılık değeri 16,7 ye kadar yükseldi. Sonra düştü. Şimdi (77 günlük) göz aklarında sarılık var sadece. Hocam bebeğimiz sadece acıktığı zaman yada altı kirlenince ağlıyor. Normal zamanlarda ağlamıyor hiç. Acaba bir sorun mu var, neden hiç ağlamıyor diye diye aklımdan geçiriyorum. Pek de gülmüyor ve sinirli bakıyor. Siz ne düşünürsünüz? Yapmamız gereken birşey var mı? Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Deniz Tirit Karaca
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

bebeğinizi güle güle büyütün. yeni doğan döneminde anne babalar çok kaygılı olabiliyor. çocuk doktorunuza güvenin. düzenli sağlık kontrollerine gidin. sağlığı iyiyse bunun keyfini çıkarın çünkü anne babanın kaygı ve gerginliği bebeği etkiler.

29 Kasım 2016 22:01