KS
Soru Sahibi
14 Eylül 2015 19:06

Çocuk Felci Aşısı

Merhaba Doktor Hanım, 6 yaşında kızım var. Tüm aşıları tam. 1 yıl önce Suriyelilerden kaynaklı salgın riski dolayısıyla aşı takvimi dışı, ağızdan canlı polio yaptırdım. Şimdi 1.sınıfa başlayacak, okulda 4lü karma aşı yapılacakmış, içinde de malum inaktif polio virüsü var. Fazla olur diye endişe ediyorum. Geçen yıl canlısı yapıldığına göre bu yıl okuldaki karma aşı değil de sağlık ocağında sadece difteri tetanoz ve boğmaca şeklinde yaptırılabilir mi, yoksa opa'dan 1 yıl sonra ipa sorun yaratmaz mı karmanın içinde, fikrinizi almak isterim? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Saygılar.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Okuldaki aşıyı yaptırmanızda herhangi bir sakınca olmaz Selda Hanım. Geçmiş olsun.

29 Eylül 2015 17:21
KS
Soru Sahibi

Çok çok teşekkür ederim. Saygılar.

29 Eylül 2015 18:46
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Rica ederim, iyi günler dilerim.

8 Ekim 2015 14:46