ye
Soru Sahibi
14 Aralık 2013 19:17

çocuk felci aşısı

Hocam merhaba. 2 aylık kızıma karma aşıları 10 aralıkta yapıldı. Çocuk felciyle ilgili 18 aralıkta kampanya olduğunu öğrendim. sizce bu aşının vurulması gereklimidir? Karma aşının içeriğinde çocuk felci aşısı olduğu için kafam karıştı. Eğer vurdurmam gerekiyorsa iki aynı aşının arasındaki 8 günlük süre yeterlimidir? Fikrinizi almak istedim. Teşekkür ederim yanıtınız için.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Akgün Ölmez Türker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhaba Karma aşının içinde artık çocuk felci aşısı var ancak karma aşıyla cansız aşı yapılıyor. kampanya sırasında ağızdan canlı aşı veriliyor. Kampanyanın amacı gereği tüm çocuklara yapılması gerekir çünkü dışardan ülkemize gelen virüse karşı bağışıklık sağlanması amacıyla yapılıyor. Kuşkunuz varsa bulunduğunuz yerdeki İl Sağlık Md veya çocuk hekiminizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileklerimle

16 Aralık 2013 13:23