DN
Soru Sahibi
17 Kasım 2013 11:05

çocuğumda tik oluştu

merhabalar 6 yaşında bir kızım var.sürekli yüzünü kaşıyor,saçını yana doğru eliyle yapıştırıyor.ve bunu sürekli olarak yapıyor.önce kaşıyor,sonra saçını yapıştırıyor.artık kaşımaktan burnunun çevresi ve göz kenarları yara oldu.daha önce geçen sene yapıyordu yine böyle, ama unutmuştu.şimdi tekrar başladı.babası askeri personel ve yanımızda değil.doğuda görev yapıyor.ama geçen yıl babasıyla birlikteyken de bu davranışları sergiliyordu.artık yüzünü kaşıma demekten bıktım.ve yara olduğu içinde üzülüyorum.ne yapmam lazım,neden böyle davranıyor bilemiyoruz.şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Alper Yılmaz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Eğerse bir cildine uzmanı görmüş ve sonuç alamamışsanız mutlaka bir çocuk psikiyatrisini tarafından değerlendirilmesini öneririm bazen dürtü kontrol bozukluklarında veya bazen takıntılarda ve Tik bozukluklarında benzer özellikler görülebilir

20 Kasım 2013 10:45