çd
Soru Sahibi
17 Aralık 2015 12:28

cilt lekeleri gebelik

meraba hocam ben gebelik düşünüyorum. yüzümdeki çiller için dermatolojiye gittim adventan krem,expigment % 4 skinoren krem verdi doktorum.. 1,5 aydır kullanıyorum % 50 azalma oldu lekelerimde .devam etmek istiyorum ama gebelik düşünüyorum.doktoruma soramadım.hamile kalırsam zararı olur mu kullanmamın.adventanın içinde kortizon varmış.gebelikte kullanılmaması gerekiyormuş. bu arada skinoren ve expigment karıştırıp 2 gece sürüyorum.üçüncü gece adventanıda karıştırıp sürüyorum. lekelerim silindikçe çok mutlu oluyorum ama gebelikte istiyorum.şimdiden teşekkkür ederim,saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

gebelikte bu ilaçlerın hiçbirini kullanmazsınız. sadece güneş koruyucu kullanabilirsiniz. gebelik düşündüğünüzde ilaçları kesmeniz gerekir.

17 Aralık 2015 12:31