KS
Soru Sahibi
8 Ocak 2016 15:28

Cilt Kızarıklıkları

Merhabalar, 6 ay önce elmacık kemiklerim üzerindeki kızarıklar nedeniyle şirket doktoruna görünmüştüm.Bana Advantan krem verdi.Yaklaşık 5 ay boyunca kremi kullandım ne zaman kremi bıraksam kızarıklıklar tekrar çıkmaya başladı.Şirket doktorumuza tekrar danıştım ve çinko,B12 eksikliği olabilir dedi.(Çok az et ve süt ürünü tüketiyorum.)Ya da bağışıklık sistemi ile ilgili sıkıntı olabilir dedi.Çinko,B12 ve kan alerji testi istedi.Kendisi dermatolog olmadığı için bir de dermatoloğa danışmak istedim.İlaç kullanmayınca bu kızarıklıklar her geçen gün daha da yayılıyor.Sizce ne olabilir? Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

advantan krem bu kadar uzun süreli kullanılmaz. en fazla 10 gün kullanırız ve gerek olursa ara verdirip ona göre tekrar kullanılır. böyle uzun süreli kullanımlarda ilacın kendisi kalıcı kızarıklık yapma ihtimali var. ciltte alışkanlık yapıp sürmeyince kızarıklıklar daha da artabilir. advantanın içinde kortizon var ve KESİNLİKLE kortizonlu ilacı kesmelisiniz. kızarıklık konusuna gelince rozasea? allerjik dermatit? kontakt dermatit? dle? sle? ..liste uzayıp gider. dermatoloji uzmanına muayene olmanızı öneririm.

8 Ocak 2016 15:33