GA
Soru Sahibi
28 Mart 2016 16:41

çift sistem

merhaba doktor bey,oğlum 1 yaşında ve sol böbrek çift toplayıcı sistem ve alt pole 2-3 reflü mevcut.DMSA raporunda fonksiyon olaarak üst pol 32 alt pol 6 çıktı.Alt polün alınması söz konusu ancak şimdiye kadar iye geçirmedi.Bu alt pol şimdi olmasa da ilerde sorun yaratır mı yoksa ömür boyu alınmasa da olur mu?şimdiden teşekkürler..iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hulusi Koçak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Doğru değerlendirmek için flimlerini görmek gerekir. Erkek çocuğu, idrar yolu enfeksiyonu geçirmemiş.. Müdahaleye gerek yok gibi.

31 Mart 2016 14:40