CA
Soru Sahibi
1 Haziran 2015 20:38

Çene eklemlerinde ses/ diş teli

Hocam iyi günler,iyi çalışmalar dilerim. Hocam Ben 22 yaşında üniversite öğrencisiyi. Hocam yaklaşık 3 3.5 yıl önce diş teli tedavisi görmüştüm ve yay takmışlardı çene geriliği sebebiyle. Hocam sonra tedavi mi 1.5 2 yıl sürdürdükten sonra yarıda kesmiştim ve koruyucu plak tam anlamıyla kullanmadığım için dişlerim eski haline dönmeye başladı işin kötüsü çenemde aynı şekilde. Hocam ben tedavimi tekrarlamak istiyorum bunun bir sakıncası varmı düzeltilebilir mi Hocam alt çene ve sanırım üstte gömülü 20 lik dişlerim var sıkıntı çıkarmıyorlar ama çenemden ses geliyor bir şey yerken ve özellikle sabah uyandığımda. Bunun nedeninin eski tedavimle ilgisi olabilir mi ? yoksa başka bir sorun mu var Lütfen bana yardımcı olun tecrübelerinize dayanarak nasıl bir yol izlemeliyim. Tekrar Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dt. M. Murat Metin
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ortodontik tadavinizin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca olmaz. Ancak 20 yaş dişleri tedavinizi olumsuz etkiliyor olabilir. Yemek yerken duydğunuz sesler çene eklemi sorunana işaret ediyor. BUunla ilgilide muayene olmanızı tavsiye ederim.

6 Haziran 2015 10:47