ŞZ
Soru Sahibi
7 Ocak 2016 10:41

Çene Eklemi Sıvı Kaybı Hk.

Merhaba Murat Bey; Annem çenesinin üzerine düştü ilk başlarda sorun yoktu fakat sonra çene eklem yerlerinde sık aralıklarla ağrılar oluşmaya başladı ve ağrılar başına da vuruyordu bu sebepten dolayı sürekli sıkıntı yaşamaktaydı. Samsun 19 Mayıs Tıp fakültesi Üniversite Hastanesinde muayene oldu muayene sonucu çene eklem yerlerinde zedelenme olduğu ve bu zedelenmeden dolayı da eklem yerlerinde sıvı kaybı oluştuğu söylendi. 13/01/2016 tarihine tekrar randevu verdiler eklem yerlerine şırınga ile sıvı enjekte edilerek tedavi uygulayacaklarını söyledir. Bu Hastane Üniversite Hastanesi olduğundan sürekli öğrencilerle muhatap olabiliyorsunuz. Bu tedavi sürecinde iyi bir doktordan tam anlamıyla tatmin edici bir cevap alamadık ve muhatap bulamadık.Uygulanacak tedaviyi internet ve yakın çevremizden araştırdığımızda ise böyle bir tedaviyi bilen uygulayan ve uygulanan kimseye rastlamadık. Durum böyle olunca denek olarak uygulanan bir tedavi midir diye insanın aklına soru işareti gelmiyor değil. Bu durumda 13/01/2016 tarihinde Annem için uygulanacak tedavi ile ilgili olarak böyle bir tedavi uygulaması var mıdır bu tedavinin yapılması bir sakınca oluşturur mu ? Kafamızda ki soru işaretlerinin giderilmesi için bu konuda yardımcı olabilmeniz mümkün müdür ? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dt. M. Murat Metin
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Bu tedaviyi bahsettğiniz üniversitede çene cerrahisi kliniğinde uygulayabilecek hekimler olduğunu biliyorum. Endiişe etmenize gerek yok.

13 Ocak 2016 11:30