be
Soru Sahibi
23 Nisan 2015 17:18

çene diş

mrb yavuz bey. benim alt dişlerim sola kaymış durumda yazın bir diş hastahanesine gittim telle düzelebilir ama yaşınız baya büyük('27) bide çok dikkat çekmiyor yaptırmanızı önermiyorum dedim. dişlerim sola kaymış ama eğrilik çenemde mi die sordum biraz baktıktan sonra arka dişlerin üst üste geliyor dişardan belli olmuyor dedi. Ünüversiteye de gittim ordada bir şey yapmak istemediler. ayrıca ağzımı iyice açınca sol çenemden hafif ses geliyor. Bende çene geriliğ dei var plastik cerreah çene ucu implant takmak gerek dedi.ama ben bu durumumdan bahsetmeyi unuttum o da fark etmedi. bende implant taktırmak istiyorum. acaba taktırmam durumunda bu dişlerimdeki yada çenemde varsa eğrilik sorun oluşturur mu? çeneye takılan bu implantlar dişe zarar verir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Yavuz Aslan
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti bölümünde bir uzman tarafından muayene edilmelisiniz. Çene-diş eğriliğiniz, çene eklemi sorununuz ve alt çene geriliği-estetik sorununuz olduğu anlaşılıyor. Bunlar birbiri ile hem ilişkili, hemde ayrı ayrı uzmanlıklar gerektirir. Farklı uzmanlık dallarındaki doktorlarınızın durumunuzu birlikte değerlendirip en doğru tedavi planına birlikte karar verip iletişim içinde uygulamaları başarı için önemlidir.

24 Nisan 2015 11:04