SG
Soru Sahibi
30 Temmuz 2015 10:57

ÇEKİNGENLİK

MERHABA SONER BEY, BENİM 6 VE 3 YAŞINDA 2 KIZIM VAR, 6 YAŞINDAKİ KIZIM CEYLİN ÇEKİNGEN BİR ÇOCUK, EVİMİZDE HİÇ ÖYLE DEĞİL KENDİSİNİ İFADE EDEBİLEN, ÖZGÜR BÜYÜYEN BİR ÇOCUK HİÇ BİR KONUDA BASKI YAPMADIK YA DA YASAKLAR KOYMADIK, BİRAZ HIRÇIN VE SİNİRLİ BİR YAPISI VAR EVİMİZDEYKEN YA DA AİLELERİMİZDEYKEN HİÇ BİR ÇEKİNGENLİK YOK AMA DIŞARIDAYKEN VEYA YENİ BİR ORTAMA GİRDİĞİMİZDE ÇOK ÇEKİNGEN, BİRİ BİR SORU SORDUĞUNDA CEVAP VERMİYOR, PARKTA ARKADAŞ ORTAMINA HEMEN KATILAMIYOR, ANNE BENİ SEN GÖTÜR TANIŞTIR DİYOR, BİRAZ TUTUK BOŞ BOŞ BAKIYOR BENDE ANNE OLARAK BİRAZ BU DURUMDAN ÇOCUĞUM İÇİN KAYGILIYIM, GİRİŞKEN OLSUN HİÇ KİMSEDEN ÇEKİNMEDEN KENDİSİNİ RAHAT İFADE EDEBİLSİN, HAKKINI ARASIN İSTİYORUM. BU SENE 1.SINIFA BAŞLAYACAK EZİLMESİNDEN KORKUYORUM DOKTOR BEY YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM, CEVABINIZI BEKLİYORUM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

1 cevap
Cevaplar (1)

Gülden hanım merhaba, çocuğunuzu dinleyin o hangi konuda ne konuşuyorsa dinleyin soru sorun ve çoğu zamanda onaylayın, eleştirileri aza indirin, karşılaştırma yapmayın, sen başarırsın gibi cümleler kurmayın, yalnızca onu anlamaya ve dinlemeye çalışın ve bunu hissettirin

27 Ağustos 2015 15:41