1k
Soru Sahibi
11 Ağustos 2014 14:28

carpintim var

Iyi gunler ben 15 yasindayim carpinti ve kulak cinlamasi sorunum var k. Cinlamasi 10 ay carpinti da 8 ay oldu carpintim basladihindan beri cok cabuk yorulmaya basladim kendimi huzursuz hissediyorum carpintim hem normal kalp atisimda da oluyo 70 80 gibi hem yoruldugumda da oluyo zaten cook cabuk yoruluyorum is yapmaya gelemiyorum surekli oturmak istiyorum bazen carpintilarima bas donmesi nefes darlidi da ekleniyo birde cok siskinlik yasamaya basladim az yemek yesemde cok yemis gibi birden sisiveriyorum buda kalp atislarimi hizlandiriyor afedersiniz gegirdigimde ve gaz cikardigimda kalbiminde biraz rahatladigini hissediyorum ben bu yuzden dahiliye ye gittim kan tahlili falan yapti ayrica kulak cinlamaminda oldugunu soyledim ama kulak cinlamam surekli var tinitus dediler internette carpintiyla ilgili birsuru sey okudum cinlamayla carpintinin bas donmesinin iliskileri varmis doktor kardiyolik birseyin yok dedi vitamin ve mide koruyucu verdi ama gecmedi doktora gideli baya oldu bir keresinded de cok kotu olmustum karbim inanilmaz atiyodu kendimi acile zor atmistim galiba kalp cok hizli atinca tansiyonda dusermis ekg cektiler bisey bulamadi galiba sakinlestiri igne yaptilar o gece cok rahatlamistim kac kat merdiven cikmistim kalbimden tik cikmadi ertesi gun gene devam etti sikayetim su siralar atarax kullaniyorum bi nebze iyi geliyo ben ne yapmaliyim carpintinin bircok sebebi varmis neyden kaynaklaniyo bulamadim gitti kardiyolojiyede gidemiyorum 16 yas ustu bakiyolarmis sizce benim anlattiklarim kadariyla sebebi ne olabilir cevaplarsaniz sevinirim simdiden cok tesekkur edrim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Evren Semizel
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

Öncelikle çok geçmiş olsun. On altı yaşında olduğunuz için erişkin Kardiyoloji değil ama çocuk Kardiyoloji uzmanına başvurabilirsiniz. Çarpıntınızın nedenine yönelik özel bazı tetkikler, event recorder gibi, çocuk kardiyologunuzun öneri ve kontrolünde planlanabilir. Sağlık günler dilerim

16 Ağustos 2014 22:45