sm
Soru Sahibi
22 Mayıs 2014 22:07

çarpıntı

sayın hocam yaklaşık 20 yıldır tansiyon hastasıyım.vazocard 10 mg enaprıl 10 mg kullanıyorum. fakat son 1 haftadır.tansiyonumda anı yukseklık ler meydana geliyor ve 16 /10 kadar yukseldı .kalp atışım ıse 118 -120dk ye kadar cıktı .tansiynum 14/9 inse bile kalp atışım 108 kadar düşüyor en cok 94 dustu sonra tekrar 100 e çıkıyor.eko sonuçları ıse az coktansıyona bağlı degısıklıkler varmış ama bu tansıyonalarında olurmuş fakat bu cok sınır bozocu bır sey ...ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Mustafa Bey Öncelikle feokromositoma gibi bir sebebin gelişip gelismedigine bakilmaldir. Eger yoksa carpintiyi da kontrol edecek ilaçlar başlanmalıdır. Selam ve saygılarımla. Prof Dr Emrullah Başar

23 Mayıs 2014 21:53