sF
Soru Sahibi
23 Ekim 2015 01:28

bronsit olmus

Hocam ekim 2011 kizim 102 cm 17 kg. Hocam bu sene anaokuluna başladığından beri cocuk hasta.geçen hafta burun tikanikligi hafif oksuruk istahsizlik geniz akintisi 38 o geçmeyen ates le dra gittik.dr tedavi olmazsa bronsit çevirir ses geliyor dinleyince dedi.macrol günde 2 kere 17 kg ya göre olcek.bricanly günde 3 kere 1 olcek ve otrivine bütün sprr verdi cumadan beri kullandık.okula da cuma c.tesi pzr girmesi.3 gün yine yolladim.dün gece uyurken cocuk oksurukle uyandı ama kıpkırmızı oldu ama nefes falan alıyor.burun akintisi var.ates yok yani 37 + - oksuruk aralıklarla devam etti.sabah da aynı oksurunce dra gittik.ama cok oksuruyor.i.dr dinledi ses geliyor bu sefer röntgen dedi.çekinildı .bronsit dedi.macrol u 10 güne tamamla bricanly birak ventolin günde 3 kere ve unicefin igne 1 gr tam doz 6 gun dedi.dedim bu kadarı ağır değil mi hayır ağır değil etkili dedi.Hocam tedavi hakkında düşüncenizi öğrenebilir miyim.Tesekkur ederim.başka dra gotursemmi.dedim aynı anda antibiyotik igne surup.evet dedi.macrol tamam la.iğneyle bugunden basla.öyle dusunceliyim yani hocam teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İpek Türktaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Çocuğunuzun astımı var. Çocuklarda sigara içen erişkinlerde olduğu gibi bronşit diye bir tanı yoktur. Herbir bronşit aslında çok şiddetli olmayan astım atağıdır. Küçük çocuklarda bunun tek nedeni gripal boğaz enfeksiyonlarıdır. Aynı enfeksiyon kim astımsa onda göğse iner. Astım olmayan çocuklar aynı enf olmasına rağmen basit bir üst sol yolu enf olarak ÖKSÜRMEDEN geçirirler. Çocuk bu öksürük ataklarını geçire geçire akciğerleri bozulur ve astım kalıcı olabilir. Kullandığınız ilaçların hiçbiri hiçbir işe yaramaz. Boşuna antibiyotik de kullanmayın. Bir astım uzmanına gidin. İnternet ortamında tedavi planmak hatalara yol açar. Geçmiş olsun.

23 Ekim 2015 09:25
Prof. Dr. İpek Türktaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

.

23 Ekim 2015 10:23