YA
Soru Sahibi
13 Şubat 2014 11:13

Bronşiolit

14 aylık oğlumda hafif burun akıntısı,hafif öksürük,hışıltı var,doktor akut bronşiolit dedi ve ventolin kullanmamızı söyledi.Doktor bir yakınımız ilacı kullanmamamızı serum fizyolojik ve cold mix kullanmamızı önerde.Siz ne dersiniz? Bronşiolit ne kadar süreye iyileşir?Nelere dikkat etmeliyiz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cengizhan Elmas
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bronşiolit nedenine bağlı olarak süresi değişkenlik gösterebilen bir hastalıktır. Sık ve hızlı nefes almak, hırıltının artması, gece uyuyamama ve ateş durumunda mutlaka görülmesi gerekir.

13 Şubat 2014 11:17