FP
Soru Sahibi
22 Aralık 2017 13:14

Brakiterapi Sonrası Kanama

Merhaba, Ben 60 yaşında, endometrium ca tanısıyla radikal histerektomi sonrası (Grade 2 Stage 1b), brakiterapi tedavisi alan bir hastayım. İlk brakiterapi seanso sonrası, sızıntı şeklinde bir kanama problemi yaşıyorum. Kontrol ettiğimde, kanamanın daha çok ön taraftan (vajina değil de, idrar yolundan?) geldiğini hissettim. Ama bu kanama, kanlı idrar şeklinde değil de, adetin son günüymüş gibi hafif bir kanama şeklinde. Sizce bu normal midir? Daha hızlı iyileşmesi için yapabileceğim bir şey var mı? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cüneyt Ulutin
Radyasyon Onkolojisi

Uygulama esnasında sonda takılıyor mu? Sebeblerden birisi bu olabilir.

22 Aralık 2017 13:34