ye
Soru Sahibi
22 Temmuz 2014 22:49

boyunda beze

mrb hacam 9.5 aylık erkek bebeğim var....boynun sol tarafında sadece boynunu sağa çevirdiğinde farkedilken nohuttan küçük bir beze var biraz araştırdım lenf bezleriyle ilgiliymiş sanırım bunun için ne gibi bir tedavi uygulanır ve hangi branşa götürmeliyim......son olarak kilo 9.200 boy 78 baş çev. 43.5 sizce gelişimi nasıl....şimdiden tsk ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cengizhan Elmas
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Herhangibir tedavi uygulanmasına gerek yok.Bunlar normal lenf bezleridir. Büyüme mutlaka grafiklerle birlikte takip edilmeli. Boy dışında normal sınırlar içinde,boyun normal ölçülmediğini düşünüyorum. Mutlaka "Bebeğimi Büyütürken" kitabımdan grafikler ve aylara göre gelişim özellikleriyle takip ediniz.

23 Temmuz 2014 11:09