İy
Soru Sahibi
11 Mayıs 2018 23:28

BOYUN FITIGI

hocam saygılar . en son çekindiğim mr -Servikal lordoz normaldir. -Vertebra korpus yükseklikleri ve dizilimleri dogaldir. -Kemik iliği sinyali homojen izlenmiştir. -Servikal intervertebral disklerde dejenerasyona bağlı T2AG de sinyal kaybı izlenmiştir.  - C4 5 intervertebral diski duzeyinde posterior periferal disk kabarikligi dikkati cekmistir. -C5 6 intervertebral diskleri düzeyinde her iki noral forameni kaudalden daraltan geniş tabanlı protruzyon izlenmiştir.  -inceleme alanına giren spinal kordun intensitesi homojendir.Paraspinal yumuşak dokular doğaldır.  Kranioservikal bileşke normaldir.   HOCAM ft aldım ilaç kullandım.  ancak kurek kemiklerimde ve sırtımın tam orta noktalarında ağrı geçmiyor .  kolumda ağrı az fakat güçsüzlük hakim . birde hocam gogsumun ön taraflarında da bazen ağrı sizi oluyor.  göğüs tarafına vurması normal mi?yaptigim boyun egzersizleri gogus kaslarimi agritir mi ?yas 30 erkek  başkaca bir rahatsızlık mevcut deil

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Ertürk
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Romatoloji (Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon)

merhaba. göğüs ön bölgesindeki ağrınız farklı bir nedenden kaynaklanma olasılığı yüksek, egzersizlerle de ilgili olduğunu düşünmüyorum. genellikle MR görüntülemede fıtık görüntülendiğinde ağrılar buna bağlanıyor olsa da altta yatan başka sorunlar da olabiliyor. geçmiş olsun.

29 Mayıs 2018 22:05