SH
Soru Sahibi
9 Aralık 2014 22:27

Boyun Ağrısı

Hocam boyun ağrısı,baş dönmesi,sağ kulak çınlama ve uğultusu,kol ve omuz ağrısı, sağ elde uyuşma şikayetleriyle çekilen boyun mr sonuçlarımı değerlendirmenizi rica edeceğim; MR, VERTEBRA, SERVİKAL İnceleme Tekniği : TSE T1W sagital TSE T2W sagital, GRE T1W aksiyal Bulgular : Servikal aks düzleşmiştir . İnceleme alanına giren posterior fossa ve kafa tabanı oluşumları doğaldır. Nazofarenks, hipofiz glandı normaldir. Atlantoaksiyal mesafe, dens doğaldır. Servikal medulla spinalis normal görünümdedir. Santral kanal doğaldır. Anterior ve posterior subaraknoid mesafe normaldir. Servikal vertebra korpus yükseklikleri, sinyal intensiteleri normal izlenmektedir. C2-3 seviyesinde herniasyon saptanmamıştır. Tekal kese ve medulla spinalis basısı yoktur. Nöral foramenler normal izlenmektedir. Sinir kökü basısı saptanmamıştır. C3-4 seviyesinde santral geniş tabanlı protrüzyon mevcuttur. Tekal kese anteriordan basılıdır. Nöral foramenler normal izlenmektedir. Sinir kökü basısı saptanmamıştır. C4-5 seviyesinde disk mesafesi daralmıştır. Diffüz bulging mevcuttur. Anterior tekal aralık obliteredir . Nöral foramenler normal izlenmektedir. Sinir kökü basısı saptanmamıştır. C5-6 seviyesinde santral - sol santrolateral geniş tabanlı protrüzyon mevcuttur. Tekal kese sol anteriordan basılıdır. Nöral foramenler normal izlenmektedir. Sinir kökü basısı saptanmamıştır. C6-7 seviyesinde santral - sol santrolateral geniş tabanlı protrüzyon mevcuttur. Tekal kese sol anteriordan basılıdır. Nöral foramenler normal izlenmektedir. Sinir kökü basısı saptanmamıştır. Doktor 15 seans fizik tedavisine başladı 1.seansta nöral terapi iğneleri yapıldı 5.seansta tekrar yapılacakmış şu an 3.seans yapıldı fakat ağrılarımda değişiklik yok acaba bu fizik tedavi ve nöral terapi iğnelerinden fayda görürmüyüm.Ağrılarım sağda omuzda boyunda, fıtık solda bahsediyor mrda acaba neden olur bu.Sizin teşhisiniz ve tedavi öneriniz ne olur.Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Romatoloji (Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon)

Merhaba, Boyun MRI da sinir basısı bulunmamaktadır. Muayene bulgularınızı bilmiyorum, ancak sanırım doktorunuz nörolojik bir bozukluk saptamadığı için EMG istememiş. Baş dönmeniz boyun kaynaklı olabilir. Fizik tedaviden sonuç alabilmeniz için henüz erken bir dönemde olduğunuzu düşünüyorum. Geçmiş olsun Dr. Nurdan

12 Aralık 2014 21:02