ÇK
Soru Sahibi
9 Şubat 2014 13:07

Boyum tahmini kaç cm aralığında uzar?

Merhaba Hocam.Ben 16 tam yaşındayım.Boyum 1.77,kilom 67.Babamın boyu 1.83,annemin boyu 1.64.Hergün esneme hareketleri yapıyorum,balık yağı hapı alıyorum,tamamen doğal organik yoğurt yiyorum.Sakallarım yeni çıkmaya başladı,çene altı ve foollerde,göğsümde ve kollarımda herhangi bir kıllanma yok.13 yaşımda ergenliğe girdim.9.sınıfta boyum 1.66'ydı.Sizce hocam boyum tahmini(dikkat edin tahmini olarak diyorum) kaç cm daha uzar?ve kaç yaşına kadar uzar tahminen? Şimdiden Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeynel Beyhan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Sayın Enes Bey, Bu soruyu bir pediyatrik endokrinoloğa yöneltirseniz daha tatmin edici bir cevap alabilirsiniz.Saygılar

10 Şubat 2014 09:45